GündemManşetNükleer

İran Nükleer Tesisinde Kaza!

0
iran

İran’ın Natanz uranyum zenginleştirme tesisinde kaza yaşandığı ancak herhangi bir can ve mal kaybının olmadığı kaydedildi

İran‘ın Natanz uranyum zenginleştirme tesisinde kaza yaşandığı ancak herhangi bir can ve mal kaybının olmadığı kaydedildi.

İran Atom Enerjisi Kurumu Sözcüsü Behruz Kemalvendi, İsfahan şehrinde bulunan Natanz nükleer tesisinde bir kaza yaşandığını ve tesisin açık alanındaki çelik konstrüksiyon inşaatının zarar gördüğünü duyurdu. Kemalvendi açıklamasında bir hasar, can ve mal kaybı olmadığını ve tesisin normal şekilde faaliyetlerini sürdürdüğünü de belirtti. 

IRNA’ya da konuşan Kemalvandi, “Nükleer atık ihtimaline ilişkin bir endişemiz bulunmuyor, çünkü henüz inşaat halinde olan ve faaliyette olmayan hangarlardan biri zarar gördü, tesisin kendisi değil” ifadesini kullandı.

100 bin metre karelik bir alanı kaplayan ve yerin 8 metre altında inşa edilmiş olan Natanz Uranyum Zenginleştirme Tesisi, Birleşmiş Milletler’in (BM) nükleer gözlem evinin denetlediği az sayıda İran tesisinden biri.

Sidney Şehri Yüzde 100 Yenilenebilir Enerji Kullanıyor

Previous article

Spot Elektrik Fiyatı 05.07.2020 için 257.53 TL

Next article

You may also like

More in Gündem