ElektrikEnerjiEnerji VerimliliğiGündemManşet

‘İstanbul’ EBRD’nin Yeşil Şehirler Sürdürülebilirlik Programında Yerini Aldı

0
istanbul-ebrd-nin-yesil-sehirler-surdurulebilirlik-programinda-yerini-aldi-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) yeşil şehirler sürdürülebilirlik programına katıldı.

EBRD Başkanı Odile Renaud – Basso ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, anlaşmayı imzalarken Renaud – Basso, “EBRD’nin yeşil şehirler programı hepimize yaşadığımız şehirleri nasıl yeniden hayal edebileceğimiz, yeniden daha iyi ve daha sürdürülebilir şekilde inşa edebileceğimiz konusunda liderlik eden bir vizyon sunuyor. İstanbul’da iki metro hattını finanse ediyoruz. Toplu taşımanın ve şehirdeki diğer alanların geliştirilmesi için daha fazlasını finanse etmeye hazırız” dedi.

Ekrem İmamoğlu ise yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Biz göreve başlamadan önce İstanbul’a en önemli vaadimiz yeşil İstanbul’du. Sadece 2 yıl içinde İstanbul’a aktif yeşil alan katkımız 4 milyon metrekareyi aştı. İklim değişikliğinden, atık yönetimine, yenilenebilir enerjiden, hava kirliliğini azaltmaya ve yer altı toplu ulaşımını geliştirmeye kadar birçok noktada iş birliği içinde olmayı, başarılı sonuçlar almayı diliyorum.”

EBRD tarafından ilk etapta İstanbul’da 14 kilometrelik yeni bir metro hattının finansmanını yapacağı, ilaveten yeşil altyapı önceliklerini belirleyerek buna uygun şekilde projeleri destekleyeceği belirtildi.

Bim’in İstanbul Arnavutköy’deki Deposu Enerjisini Güneşten Alıyor

Previous article

‘Tüpraş’ İlk Çeyrekte 254 Milyon TL Yatırım Gerçekleştirdi

Next article

You may also like

More in Elektrik