EnerjiGündemJeotermal EnerjiYenilenebilir Enerji

JESDER’den Aydınlılara Bedava Isınma Taahhüdü

0
jesder

JESDER Aydın’da hanelerin ve seraların ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılamak için hazır olduğunu belirterek, yerel yönetimlere işbirliği çağrısı yaptı. 

JESDER Aydın’da hanelerin ve seraların ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılamak için hazır olduğunu belirterek, yerel yönetimlere işbirliği çağrısı yaptı. 

Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği (JESDER), sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında Aydın’da tüm hanelerin ve seraların ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olduklarını açıkladı. Aydındaki tüm yerel yönetimler bu önemli proje için iş birliğine davet edilerek, yerel yönetimlerden talep almak üzere teknik hazırlıkların tamamladığı kaydedildi.  

JESDER Başkanı Ufuk Şentürk yaptığı açıklamada, “Hanelerin yıl içerisindeki gider kalemlerinin başında ısıtma bedeli yer alıyor. JESDER olarak Aydın’da 29 santral ile hizmet veriyoruz. Uzun yıllardır Aydın’da hemşehrilerimiz ile birçok başarı elde ettik. Kazancımızı yine burada yatırıma dönüştürdük. İstihdamımızı artırdık. Çeşitli sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirdik. Aydın’ın ısınmasında yeni bir dönem başlatmak niyetindeyiz. Bugüne kadar 35 bin konutun ve yüzlerce dönüm seranın ısı ihtiyacını jeotermal kaynaklardan karşılayan JESDER üyeleri, Aydın’ın tamamında Yerel Yönetimlerimiz ile birlikte bunu sağlamaya hazır” dedi.

6 MİLYON KONUT VE SERAYI ISITABİLİRİZ

Aydın’ın JESDER üyelerinin yatırımı için önemli bir yerde olduğunu hatırlatan Şentürk, “Aydın’da toplam 29 santral ve 790 Mw kurulu güç ile hizmet veriyor, bölgenin elektrik enerji ihtiyacına hatırı sayılır miktarda enerji arzı sağlıyoruz. Kurulu güç kapasitemiz 70 MWe olan Salihli’de yıllık 560 GWh elektrik üretimiyle ve ilçemizin konut ısıtma sisteminin ihtiyacı olan jeotermal ısıtma projemizle evlere, iş yerlerine ulaşıyor. JESDER olarak bugüne kadar Manisa’da 10 bin, Afyon’da da 25 bin konutun ve binlerce dönüm seranın ısı ihtiyacını jeotermal kaynaklardan karşıladık. Tarım ve Orman Bakanlığımız ile Manisa, Denizli ve Aydın’da devam eden yaklaşık 3 bin dönüme yakın seranın ısıtılması ile ilgili çalışmalarımız tüm halkımız tarafından bilinmektedir. Bu çalışmalar sonlandığında 5 bin vatandaşımız iş ve ekmek sahibi olacaktır. Aydınlı hemşerilerimizin de ısıtma giderlerini unutmasını istiyoruz. Yerel yönetimlerimizden talep almak üzere teknik hazırlıklarımızı tamamladık” ifadesini kullandı.

YEREL YÖNETİMLERE ÇAĞRI

Aydınlı yerel yönetimlere çağrıda bulunan Ufuk Şentürk şöyle konuştu; “Bu projenin hayata geçirilmesi kapsamında yerel yönetimler en önemli paydaşımız. JESDER üyeleri olarak yerel yönetimlerle tek yürek halinde hareket ederek, halkımıza bu faydayı sunmak istiyoruz. En kısa sürede hemşerilerimizin ısıtma giderlerini unutmasını istiyoruz. Isıtma giderlerini gıdaya, çocuklarının eğitimine, farklı alanlara ayırmasını istiyoruz. Aydındaki tüm yerel yönetimlerimizi bu önemli proje için iş birliğine davet ediyoruz.

Volkswagen’in Müşterilerine Emisyon Tazminatı Ödemesinin Yolu Açıldı

Previous article

İngiltere’nin en Büyük Güneş Santrali Kuruluyor

Next article

You may also like

More in Enerji