EnerjiGündemGüneş EnerjisiYenilenebilir Enerji

Kömür Madeni Şirketinden Güneş Enerjisi Bataryası Üretimi!

0
güneş-enerjisi

Çinli kömür madeni işletmecisi Shanxi Coal, yüksek teknolojili güneş enerjisi bataryası üretmek için önemli bir yatırım yapacak.

Çinli kömür madeni işletmecisi Shanxi Coal International Energy Group, yüksek teknolojili güneş enerjisi bataryası üretmek için önemli bir yatırım planlıyor. Çin Devleti’ne ait Shanxi Coal, güneş enerjisi üretim tesisi kurmak için bir ortak girişime liderlik ederek 461 milyon dolar karşılığında 3 GW’lık bir güneş enerjisi üretim tesisi kuracak.

Devlete ait şirket, 461 milyon dolar karşılığında, 10 GW’lık bir projenin ilk safhasını oluşturacak olan, 3 GW’lık bir güneş enerjisi üretim tesisi kurmak üzere ortak bir girişime liderlik edecek. Dünyanın hem en büyük kömür hem de güneş enerjisi üreticisi olan Çin, kömürün ucuz olması nedeni ile yakın zamanda bu kaynaktan vazgeçecek gibi durmuyor.

Shanxi Coal ise enerji dönüşümüne yardımcı olmayı ve devlet firmalarının gelişmekte olan stratejik endüstrileri desteklemesini hedefliyor. Şirket, Shanxi Coal International Photovoltaic Power Technology Co. adlı girişimle yüzde 88,5 hisseye sahip olacak. Hisselerin geri kalanı ise Huzhou Junhua Siyue Equity Investment Partnership ve Ningbo Qixian Enterprise Management Consulting firmalarında olacak.

Photovoltafrica Fuarı Aralık’ta Sanal Olarak Düzenlenecek

Previous article

Akkuyu NGS Uzmanları, TENMAK Eğitimlerini Tamamladı

Next article

You may also like

More in Enerji