motorin

Akaryakıt ürünlerinden motorinin pompa satış fiyatlarını litre başına 10 kuruş arttırıldı. Kalorifer yakıtı ve fuel oil de zamlandı

Akaryakıt ürünlerinden motorinin pompa satış fiyatlarını litre başına 10 kuruş arttırıldı. Kalorifer yakıtı ve fuel oil de zamlandı. 

Uluslararası piyasalardaki ürün fiyatları ile kurlarda yaşanan hareketlerin etkisiyle yurt içinde motorin rafineri çıkış fiyatlarında yukarı yönlü ayarlamaya gidildi. Buna bağlı olarak akaryakıt dağıtım şirketleri de motorin pompa satış fiyatlarını litre başına 10 kuruş arttırdı. 

LİTRESİ 5.9 TL’YE YÜKSELDİ

Dün gece yarısından geçerli yeni tarifeyle motorinin litre fiyatı İstanbul Anadolu Yakası’nda 5.90 TL’nin üzerine çıktı. Akaryakıt pompa satış fiyatları, istasyonlarına depolama tesisleri ya da rafinerilere uzaklıkları ile dağıtım şirketlerine göre değişiklikler gösterebiliyor. 

FUEL OİL DE ZAMLANDI

Öte yandan siyah ürün denilen fuel oil türleri ile kalorifer yakıtı fiyatları da yükseldi. Kalorifer yakıtının litresi 16, fuel oil’in litresi 15 kuruş, yüksek kükürtlü fuel oil’in litresi ise 12 kuruş arttırıldı.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz