EnerjiGündemGüneş EnerjisiManşetYenilenebilir Enerji

‘Muratpaşa Belediyesi’nin Parkları Enerjisini Güneşten Almaya Başladı

0
muratpasa-belediyesi-nin-parklari-enerjisini-gunesten-aliyo

Muratpaşa Belediyesi tarafından elektrik maliyetlerinin düşürülmesi ve kişi başı karbon ayak izinin azaltılmasına yönelik güneş enerjisi sistemleri parklarda kullanılmaya başlandı.

Karbon ayak izini azaltma hedefiyle Muratpaşa Belediyesi’nce güneş enerji sistemlerini parklarında kullanılırken çalışmanın örneği Yeşildere Mahallesi‘nde tamamen güneş enerjisiyle aydınlanan parkta başlatılırken Muratpaşa Belediyesi, şimdi de süs havuzlarında güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştüren sistemleri kullanılmaya başlanırken Şehit Adem Dede Caddesi üzerinde bulunan parkta yapılan çalışmada, süs havuzunda bulunan ‘Sevgi Değirmeni’ artık güneşten aldığı enerjiyle dönüyor.

Belediye Başkanı Ümit Uysal, son aşamada olan çalışmaları inceleyerek yakın zamanda aydınlatmasını da güneşten sağlanacak parkta çalışmalar hakkında da bilgi alırken şu açıklamalarda bulundu: “Sevgi Değirmeni, güneş enerjisiyle, enerji maliyeti olmadan sadece yatırım maliyetiyle sürekli dönüyor ve sadece bakım ve onarımla, başka bir maliyet olmadan sistemin uzun yıllar çalışabilecek. Ayrıca Muratpaşa’nın bütün parklarına bu çalışmayı yaymayı düşünüyoruz. Bunu, Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde, inovasyon sorumlusu arkadaşlarımızın katkılarıyla gerçekleştirdik. Hayırlı olsun.”

‘Güney Kore’ Güneş’i Taklit Eden Sistemini 20 Saniye Çalıştırarak Rekor Kırdı

Previous article

‘Enerji Verimliliği’ 2021 Yılı Eğitim Planı Açıklandı

Next article

You may also like

More in Enerji