EnerjiEnerji VerimliliğiNükleer

Nükleer Santraller Fuarı’nda 2 Milyar Dolarlık İş Birliği Anlaşması Rusya Ve Kongo Nükleer Enerji Projelerinde Ortaklık Yapacak

0
NÜKLEER SANTRALLER FUARI’NDA 2 MİLYAR DOLARLIK İŞ BİRLİĞİ

Rusya Nükleer Sanayii İnşaat Kompleksi Kuruluşları Derneği – ACCNI ile Kongo Küresel İş Birliği Derneği arasında 4. Nükleer Santraller Fuarı ve 8. Nükleer Santraller Zirvesi’nde 2 milyar dolarlık projeler için iş birliği anlaşması imzalandı

Rusya Nükleer Sanayi İnşaat Kompleksi Kuruluşları Derneği – ACCNI ile Kongo Küresel İş Birliği Derneği, Rusya ve Kongo’nun nükleer endüstrileri arasındaki diyalog, bilgi alışverişi ve iletişimi geliştirerek iki ülkenin birlikte çalışabilecekleri proje fırsatlarını değerlendirmek amacıyla bir iş birliği anlaşması imzaladı. 

İmza törenine, ACCNI Genel Müdürü Sergey Malinin ile Kongo Küresel İş Birliği Derneği Genel Müdürü Paul Nestor Mouandzibi Ndinga katıldı.

ACCNI Genel Müdürü Sergey Malinin “Nükleer Santraller Fuarı ve Zirvesi’nde Rusya ve Kongo arasında nükleer enerji alanındaki iş fırsatlarını birlikte geliştirmek amacıyla bir iş birliği anlaşması imzaladık. Bu iş birliği anlaşması ile Rusya, Kongo ve yakın coğrafyalardaki yaklaşık 2 milyar dolarlık projeler için güçlerimizi birleştirmiş olduk.”

Kongo Küresel İş Birliği Derneği Genel Müdürü Paul Nestor Mouandzibi Ndinga ise “Nükleer sanayi alanında Rusya ile ortak projeler geliştireceğimiz çok önemli bir anlaşmaya İstanbul’da Nükleer Santraller Fuarı ve Zirvesi’nde imza attık. İş birliği kapsamında, ülkemizdeki sanayiciler Rusya’nın nükleer endüstri alanındaki tecrübelerinden faydalanacak ve kazan-kazan prensibiyle ekonomik ortaklıklar kuracaklar” diye konuştu.

4. Nükleer Santraller Fuarı ve 8. Nükleer Santraller Zirvesi hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler www.nuclearpowerplantsexpo.com adresini ziyaret edebilir.

Avrupa’ya “Rusya’dan Enerji Almayın” Diyen ABD Rus Enerjisinden Vazgeçemiyor

Previous article

Aso’dan Nükleer Enerji Alanında Önemli İş Birlikleri Ankara Sanayi Odası Sanayiciler İçin Güçlü İş Birlikleri Kuruyor

Next article

You may also like

More in Enerji