EnerjiGündemGüneş EnerjisiYenilenebilir Enerji

Öğrenciler, Yenilenebilir Enerji Kaynaklı Güneş Evi’nde!

0
gunesevi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait, doğa dostu yenilenebilir enerji kaynakları örneklerinden biri olan Güneş Evi, Bilgi Evi öğrencilerini ağırladı.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Bilgi Evi öğrencileri, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait, doğa dostu yenilenebilir enerji kaynakları örneklerinden biri olan ve Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda yer alan Güneş Evi’ni gezdi. Eğitim amaçlı etkinlikte öğrencilere, yenilenebilir enerji ile fosil yakıtların tanımı, zararları ve faydaları aktarıldı. Öğrenciler, güneş enerjisi, yenilenebilir enerji kaynakları ve fosil yakıtlar hakkında merak ettikleri soruları yetkili personele yöneltti.

GES sisteminin faydaları aktarıldı

Yapılan bilgilendirmenin ardından öğrenciler, tüm enerji ihtiyaçlarını güneşten alan Güneş Evi’ni detaylı şekilde gezerek yakından tanıma fırsatı buldu. Güneş Evi, ziyaretinde ayrıca öğrencilere, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Sümerpark Ortak Yaşam Alanı ile DİŞTİ Otogarı’na kurduğu Güneş Enerji Sistemleri’nin (GES) sağladığı faydalar hakkında bilgiler verildi.

“Grafen Bazlı Enerji, Küçük Cihaz ve Sensörlerde Kullanılacak”

Previous article

“Yavuz Yeni Lokasyonda Sondaj Faaliyetine Devam Edecek”

Next article

You may also like

More in Enerji