EnerjiEnerji VerimliliğiManşetPetrol & Doğalgaz

Onur ödülü Aksa Doğalgaz’ın

0
Onur ödülü Aksa Doğalgaz’

Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz dağıtımcısı Aksa Doğalgaz, sürdürülebilir büyüme hedefinin ön plana çıktığı 2021 Yılı Faaliyet Raporu ile tüm dünyada faaliyet raporlarının Oscar’ı olarak nitelendirilen International ARC Awards 2022’de, iç tasarım kategorisinde onur ödülünün sahibi oldu.

Aksa Doğalgaz, sürdürülebilirlik hedefiyle düşük karbon emisyonuna yönelik çalışmalarını vurguladığı 2021 Yılı Faaliyet Raporu ile uluslararası alanda en prestijli ödüllerden International ARC Awards 2022’de onur ödülünü kazandı. Faaliyetlerinin tümünde insana, doğaya ve sosyal yaşama saygı anlayışıyla çalışan, Fortune 500 Türkiye’nin En Büyük Şirketleri Listesi’nde de 64’üncü sırada yer alan şirket, onur ödülünü iç tasarım kategorisinde aldı.

7,4 milyon ton daha az karbon emisyonu

ABD merkezli MerComm kuruluşu tarafından düzenlenen ve faaliyet raporlarının Oscar’ı olarak nitelendirilen dünyanın en büyük uluslararası raporlama yarışmasına çok sayıda ülkeden, yüzlerce başvuru gerçekleşti. Karbon emisyonunu azaltmaya yönelik önemli çalışmalarda bulunan Aksa Doğalgaz, 2021 Yılı Faaliyet Raporu’nda, doğal gaz dağıtım hizmeti verdiği tüm bölgelerde 7,4 milyon ton daha az karbon emisyonu gerçekleştiğini açıkladı. Bu oran, 317 milyon ağacın oluşturduğu yaklaşık 4,5 milyon kilometrekarelik bir ormanın temizleyebileceği karbon miktarına eş değer. Aksa Doğalgaz yetkilileri, sürdürülebilir büyüme stratejisi ve faaliyetleri doğrultusunda insan ve çevre odaklı çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

Aksa Doğalgaz 2021 Faaliyet Raporu’na aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:

aksadogalgaz.com.tr/Aksa-Dogalgaz-Faaliyet-Raporu-2021.pdf

Kalyon Holding ve IHC’den Stratejik İş Birliği

Previous article

Bütün Enerji Değişmek İçin Dönüşüyor

Next article

You may also like

More in Enerji