EnerjiGündemHidrokarbonManşetPetrol & Doğalgaz

‘Opet Fuchs’tan Ukrayna Pazarında Yeni Partneriyle Gücünü Artırma Hedefi

0
ukrayna-pazari-degerlendirildi_83f11

Opet Fuchs, Ukrayna’da Opet Madeni Yağları’nın satış, sunum ve geliştirilmesine yönelik dağıtım haklarını Nisan 2021 itibariyle resmi olarak Fuchs Mastyla Ukraina LLC’ye devrediyor. 

25’ten fazla ülkede faaliyetlerine devam eden Opet Fuchs, bu devirle birlikte rekabetçi Ukrayna pazarındaki gücünü artırmayı hedefliyor.  

Madeni yağ sektörünün önde gelen markalarından Opet Fuchs, yurtdışında büyümeye devam ediyor. 25’ten fazla ülkede operasyonları bulunan Opet Fuchs, yaklaşık üç yıldır faaliyet gösterdiği Ukrayna pazarında; Opet Madeni Yağları’nın satış, sunum ve geliştirilmesine yönelik dağıtım haklarının Nisan 2021‘de resmi olarak Fuchs Mastyla Ukraina LLC‘ye devredilmesine yönelik önemli bir iş birliğine imza attı. Opet Petrolcülük ve Fuchs Petrolub SE ortaklığında Türkiye’de otomotiv ve endüstriyel yağlayıcılar ile oto bakım ürünleri alanında hizmet veren Opet Fuchs, anlaşma ile 10 yıldır süren bu başarılı iş birliğine ait iş modelini Ukrayna ile birlikte diğer pazarlarda da uygulama yolunda önemli bir adım attı.

Fuchs Mastyla Ukraina LLC’ye devir kararının, portföyünde müşterisine ve uygulama kapsamına uygun farklı teknolojilere göre üretilen ve farklı teknik parametrelerde çok sayıda madeni yağ yer alan Opet Madeni Yağ ve Fuchs markalarının son derece rekabetçi Ukrayna madeni yağ pazarındaki konumunu güçlendirmesi ve büyüme için ciddi bir teşvik olması öngörülüyor. Yurtdışında Opet Lubricants olarak çıktıkları yolda Fuchs Mastyla Ukraina LLC ile daha da güçlendiklerini belirten Opet Fuchs Madeni Yağ A.Ş. Genel Müdürü Murat Seyhan“Opet Madeni Yağ markasını Ukrayna’da piyasaya sürme aşamasında belirlediğimiz hedeflere tam anlamıyla ulaştığımızı söylemekten gurur duyuyorum. Güçlü bir ortaklık ağı oluşturduk, çeşitli reklam ve pazarlama etkinlikleri düzenledik, bu da markayı tüm avantajlarıyla Ukraynalı tüketicilere sunmamıza yardımcı oldu. Şimdi, uzun yıllara dayanan işbirliğimiz ve halihazırda aldığımız sonuçlara dayanarak, yeni ve daha iddialı bir gelişim aşamasına geçiyoruz. Ortak çalışmalarımıza Fuchs Mastyla Ukraina LLC bünyesinde devam edecek olan Opet Madeni Yağları ekibine başarılar dilerim” diye konuştu.

Fuchs Avrupa Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı,

İcra Kurulu Üyesi Christian Ohligmacher ise anlaşma ile ilgili değerlendirmesinde, “Opet Madeni Yağ markasının Ukrayna’daki temsilciliğini devam ettirme fırsatı ve güveni için minnettarız. Her iki markanın ekiplerinin sahip olduğu satış, pazarlama ve teknik konulardaki bilgi birikimi, bize Ukrayna’da Fuchs ve Opet Madeni Yağ markalarının hızlı bir şekilde güçlenmesi için gerçek bir fırsat verecektir” ifadelerini kullandı.

Güneş Enerjisi Yatırımı ‘Karapınar GES’ Geleceğin Mimarisiyle Buluşuyor

Previous article

Rüzgar Enerjisi Sektörüne Yeni Bir Soluk Geldi

Next article

You may also like

More in Enerji