EnerjiGündemHidrokarbonManşetPetrol & Doğalgaz

Petrol Fiyatları Varil Başına 43,73 Dolar

0
petrol fiyatlari

Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 43,73 dolardan işlem görüyor.

Dün 43,84 dolara kadar çıkan Brent petrolün varil fiyatı, günü 43,22 dolar seviyesinde tamamladı. Brent petrolün varili bugün, kapanışa göre yüzde 1,1 artışla, 43,73 dolardan işlem gördü. Aynı dakikalarda ABD hafif petrolü’nün (WTI) varili 41,12 dolardan alıcı buldu.

Amerikan Petrol Enstitüsünün, ABD’nin ticari ham petrol stoklarında yaklaşık 6,8 milyon varillik düşüş tahmini, küresel piyasada stok fazlası endişelerini azaltırken, fiyatlarda yükselişe neden oldu.

Talep tarafında ise dünya genelinde COVID-19 vakalarında artışın devam etmesi, küresel ekonomik büyüme ve petrol tüketimi öngörülerini olumsuz etkileyerek fiyatlar üzerinde baskı oluşturuyor.

Johns Hopkins Üniversitesi verilerine göre, dünya genelinde vaka sayısı 16,7 milyonun üzerine çıkarken 4,3 milyon vakayla ABD ilk sırada yer alıyor. Bu ülkeyi 2,5 milyona yaklaşan vaka sayısıyla Brezilya ve 1,5 milyonu aşan vaka sayısıyla Hindistan takip ediyor.

Brent petrolde teknik olarak 43,77 ile 43,90 dolar aralığının direnç, 43,60 ile 43,45 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği ifade ediliyor.

Tekstil Fabrikası, Çatısına Kurduğu GES’le Enerjisini Kendisi Üretiyor

Previous article

EPİAŞ ‘Türkiye’nin En Büyük 2’inci Şirketi’ Unvanını Korudu

Next article

You may also like

More in Enerji