EnerjiGündemManşet

‘Rolls-Royce’ Mtu Ürünlerini Kinolt Kesintisiz Güç Kaynağıyla Genişletiyor

0
‘Rolls-Royce’ Mtu Ürünlerini Kinolt Kesintisiz Güç Kaynağıyla Genişletiyor

Rolls-Royce, Güç Çözümleri (Power Systems) iş birimi kapsamında yer alan mtu markasına ait ürün portföyünü, geçen yıl Kinolt’u bünyesine katmasının ardından kesintisiz güç kaynağı (KGK) sistemlerini dahil ederek genişletiyor.

Kinolt artık Güç Çözümleri (Power Systems) iş birimi kapsamındaki dinamik kesintisiz güç kaynakları (DUPS) için bir yetkinlik merkezi durumunda konumlanmaktadır. Volan enerji depolama güç kaynağı sistemleri ise 1 Şubat 2021 tarihinden itibaren mtu Kinetic PowerPacks olarak pazara sunuluyor.

Veri merkezleri, hastaneler veya hassas üretim süreçlerine sahip endüstriyel tesisler gibi kritik kurulumlar için mtu Kinetic PowerPacks, kesintisiz olarak yüksek enerji kalitesi sağlarken elektrik şebekesi üzerindeki “parazitli” etkileri de saf dışı bırakmaktadır. Elektrik şebekesinde kesinti olması durumunda ise sistem, güç veya gerilim kaybı olmaksızın çalışmasını emniyetli bir şekilde sürdürmektedir.

mtuKinetic PowerPacks, kesintisiz güç kaynağı işlevini, volan enerji depolaması ve modern dizel motorlar kullanarak acil durum güç kaynağı ile birleştirmektedir. Bu sayede bu teknoloji, kompakt boyutlarla yüksek kalitede besleme sağlamaktadır.

Rolls-Royce Güç Çözümleri (Power Systems) Güç Üretimi İş Birimi’nden sorumlu Başkan Yardımcısı Andreas Görtz konuyla ilgili olarak şunları belirtti: “Kompakt kesintisiz güç kaynağı sistemleri olarak mtu Kinetic PowerPacksuygulamalarda kendini kanıtlamış acil durum güç jeneratör setlerimize yaptığımız önemli bir ekleme. Müşterilerimize, emniyet açısından kritik öneme sahip kurulumları için hem satın alma hem de işletme maliyetleri açısından son derece ekonomik olan uçtan uca enerji güvenliği çözümleri sunabiliyoruz. Satış ve servis yapılanması kademeli olarak Power Systems servis organizasyonu bünyesinde toplanacak. Sonuç olarak müşterilerimiz, daha da yakın bir ağa erişebilme fırsatını yakalayacak.” 

Kinolt ürünlerini mtu serisine entegre etme planı ilk olarak Temmuz 2020‘de, Rolls-Royce’un Liège (Belçika) merkezli üreticiyi bünyesine katmasıyla duyurulmuştu. 1984 yılında Euro-Diesel olarak kurulan şirket, kesintisiz, dinamik güç kaynakları pazarındaki öncüler arasında yer almaktadır. Eskiden Kinolt S.A. olarak bilinen bu şirket, 1 Şubat 2021 tarihinden itibaren Rolls-Royce Solutions Liège SA adıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

2020 Yılında ‘Atatürk HES’te 2 Milyon Kişinin Enerji İhtiyacına Denk Üretim!

Previous article

Bartın Belediyesi de Çöpten Enerji Üretmeye Başlıyor!

Next article

You may also like

More in Enerji