EnerjiGündemGüneş EnerjisiManşetYenilenebilir Enerji

Sakarya’da Yarın Güneş Enerjisi Santrali Projesi Başlıyor!

0
ges

Başkan Ekrem Yüce, yarın Sakarya’nın tükettiğini üreten şehir iddiasını güçlendirecek GES projesinde çalışmaların başlayacağını duyurdu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek Güneş Enerji Santrali projesinde çalışmalar başlıyor. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 29 Aralık Salı günü saat 15.00’da Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’nin hemen yanında bulunan alanda gerçekleştirilecek program ile çalışmaların resmen başlayacağını aktardı.

Başkan Ekrem Yüce, yatırımın Sakarya’ya hayırlı olmasını temenni ederek, ülkenin milli enerji politikalarına katkı sağlayacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirilecek programın Büyükşehir Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacağını ifade eden Yüce, tüm vatandaşları bu heyecana ortak olmaya davet etti.

55 bin metrekarelik alanda inşa edilecek proje ile elektrik tüketiminden yıllık 5 milyon TL’lik tasarruf yapılacağının altını çizen Başkan Ekrem Yüce, şunları ekledi:

“Su ve Kanalizasyon İdaremiz bünyesinde faaliyet gösteren tesislerin elektrik tüketimlerini bu projemizle karşılayacağız. Çevreci ve yenilenebilir enerji kaynakları ile hem doğanın gücünü kullanacak hem de tasarruf hamlelerimize bir yenisini daha ekleyeceğiz. 4.99 megawatt kurulu güce sahip olacak Güneş Enerji Santralimiz ile yıllık 5 milyon TL enerji üreteceğiz. 29 Aralık Salı günü yapım çalışmalarına resmen başlıyor. İnşallah kısa süre içerisinde tamamlayarak hizmete alacak, yenileri için de hazırlıklarımızı sürdüreceğiz. Hayırlı olsun.”

Eti Maden’in Lityum Pilot Üretim Tesisi Hizmete Giriyor

Previous article

Belediyenin Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisi’nde Sona Gelindi

Next article

You may also like

More in Enerji