EnerjiGündem

Schneider Electric E-House Çözümüyle Tüprag Kışladağ Altın Madeni Kesintisiz Enerjiye Kavuştu

0
Schneider Electric E-House çözümüyle Tüprag

Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük altın madeni olan Tüprag Kışladağ Altın Madeni’nde, Schneider Electric’in E-House çözümü ile orta gerilim, alçak gerilim ve bir çok elektrik ekipmanı ile birlikte trafoların oluşturduğu altyapı yatırımı hayata geçirildi. 

E-House çözümüyle birlikte sahada yapılacak inşaat ve elektrik işçiliği, satınalma, lojistik, prjoje yönetimi gibi bir çok konuda müşterinin yükü azaltılırken, teslim süresinde avantaj sağlandı.

Schneider Electric E-House ve Ecostruxure çözümleri sayesinde Tüprag Kışladağ Altın Madeni, 7/24 kesintisiz, güvenli ve sürdürülebilir enerjiye kavuştu.  

Schneider Electric’ten 3 büyük proje

2020 yılının son çeyreğinde ADR bölgesinde gerçekleştirilen karbon kolonları projesi kapsamında, Schneider Electric ile ilk modüler tip elektrik odası ( E-House ) projesinin hayata geçirildiği bilgisini veren Tüprag Kışladağ Altın Madeni Elektrik Projeleri ve Devreye Alma Yöneticisi Gökay Kutlu Koçak, “3 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan ilk E-House projesi; tasarım sürecinden, imalat ve son testlere kadar gözlemlenen, öğrenilen bir çok detayıyla HPGR projesine referans olması sebebiyle bizim için oldukça önemli bir projeydi. İlk modüler tip elektrik odasının (E-House) devreye alındığı tarihten bu yana sorunsuz bir şekilde çalışması, bir sonraki projelerde ihtiyaç duyduğumuz elektrik odası yapısının modüler tip (E-House) olarak seçmemize sebep oldu. Schneider Electric’in 2021 Haziran ayında teslim ettiği HPGR projesine ait modüler tip elektrik odası (E-House) ise, daha kapsamlı ve kapasite olarak daha büyük olmasına rağmen yine yüksek bir performansla çalışmasına devam etmektedir. 2022 Mart ayında Kuzey Overland Konveyör Projesi’ne ait üçüncü modüler tip elektrik odasının (E-House) sahamıza teslimi ve kurulum işlemleri tamamlandı. Her üç projeyi de sorunsuz bir şekilde hayata geçirdiğimiz için Schneider Electric proje yönetimi ve saha ekibine teşekkür ediyorum.” dedi. 

Schneider Electric Hakkında

Schneider’ın amacı herkesin enerji ve kaynaklardan en iyi şekilde faydalanmasına yardımcı olmak, süreçleri ve sürdürülebilirliği ilişkilendirmektir. Schneider Electric’te biz buna Life Is On diyoruz.

Misyonumuz Sürdürülebilirlik ve Verimlilikte dijital iş ortağınız olmaktır.

Dijital dönüşümü teşvik etmek amacıyla kullanım döngüsünün tamamında dünya lideri süreç ve enerji teknolojilerini, uç nokta – bulut bağlantı ürünlerini, kontrolleri, yazılım ve hizmetleri entegre ediyor; evler, binalar, veri merkezleri, altyapı ve sektörlerde entegre şirket yönetimini mümkün kılıyoruz.

Global şirketler arasında en yerel olanıyızAnlamlı Hedefler, Katılım ve Yetkilendirme değerlerimizi paylaşanlarla iş birliği içinde açık standartları ve ortaklık ekosistemlerini savunuyoruz. 

Sanayi Ve İş Yeri Elektriği Yüzde 86 Zamlanıyor

Previous article

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası Alan Polisan’ın 2025 Hedefi Sıfır Emisyon  

Next article

You may also like

More in Enerji