EnerjiGündemHidroelektrik EnerjisiManşetYenilenebilir Enerji

Siirt, Enerji Kenti Olma Yolunda Hızla İlerliyor

0
siirt

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Vali Osman Hacıbektaşoğlu, Fernas Hidroelektrik Santrali şantiyesini ziyaret etti.

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Vali Osman Hacıbektaşoğlu, yapımı tamamlanma aşamasına gelen Fernas Hidroelektrik Santrali ile bu santralin baraj gölü altında kalacak köy yollarında incelemelerde bulundu. Fernas Hidroelektrik Santrali şantiyesini ziyaret eden Vali Hacıbektaşoğlu, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Önümüzdeki ayın sonlarında enerji üretimine başlanması planlanan hidroelektrik santralinin, 150 milyon metreküp hacminde olan gölalanı 6.8 km uzunluğundadır. 30 megavat ve 2 tribüne sahip olan hidroelektrik santralin ürettiği günlük enerji 20 bin konutun bir saatlik elektrik ihtiyacını karşılamaya yeterli olacaktır.

“Siirt, gelecekte enerji üssü haline gelecek”

Vali Hacıbektaşoğlu HES’teki incelemelerinin ardından HES baraj gölü altında kalacak olan ilçeye bağlı Yelkenli, Boylu ve Kömürlü köy yollarında incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.

Vali Hacıbektaşoğlu yaptığı açıklamada Siirt il genelinde enerji yatırımlarının devam ettiğini, Siirt’in gelecekte enerji üssü haline geleceğini belitti. Vali Hacıbektaşoğlu açıklamalarına şöyle devam etti:

“İlimizde çok sayıda baraj ve hidroelektrik santralinin yapımı planlanmaktadır. Bunların bir kısmı tamamlandı, bir kısmı da tamamlanma aşamasındadır. Bu gün tamamlanma aşamasına gelen Fernas Hidroelektrik Santralinde incelemelerde bulunduk. Bununla birlikte yolları HES Baraj gölü altında kalacak olan Boylu, Yelkenli ve Kömürlü köy yollarında incelemelerde bulunduk. Bu köylerimize yol ve köprü yapımını konunun uzmanları ile birlikte yerinde inceledik.”

UEDAŞ Karantinada da Kesintisiz Enerji İçin Nöbette!

Previous article

Teknoloji: 5G Yeni Gelir Fırsatları Yaratacak!

Next article

You may also like

More in Enerji