EnerjiGenelManşet

Şişecam, Güneş Enerjisi Camları ile Intersolar Europe 2022 Fuarı’nda

0
Karpat-Şişecam düzcam

11-13 Mayıs 2022 tarihleri arasında Münih’te düzenlenen güneş enerjisi sektörünün önde gelen fuarlarından Intersolar Europe’a katılacak. Fuarda, güneş panellerinde maksimum verimlilik sağlayan yüksek ışık geçirgenliğe sahip Şişecam Güneş Paneli ve Şişecam Güneş Kolektör camlarını tanıtacak.

Şişecam’ın güneş panellerinde ve güneş kolektörlerinde kullanılması amacıyla ürettiği güneş paneli ve güneş kolektör camları, güneş enerjisinden elektrik üreten güneş panellerinin iç aksamını çevre koşullarından korurken yüksek ışık geçirgenlik performansı ile güneş panellerinin verimliliğini doğrudan etkiliyor.

Sandy ve Prizma desenlerinde üretilen Şişecam Güneş Paneli ve Şişecam Güneş Kolektör Camları, desenli yapısıyla cam yüzeyinde oluşan yansımaları azaltarak yüksek ışık geçirgenliği ve düşük yansıtma değerleriyle güneş panellerinin ve kolektörlerinin performansında maksimum verimlilik sağlıyor.

Cam yüzeylerindeki özel Anti Reflektif (AR) kaplama uygulaması ile ışık yansımaları minimize edilirken camların ışık geçirgenliği yaklaşık %2,5 artırılarak güneş panellerinde performans artışı ve yüksek verim sağlanıyor. 

Sektörün önde gelen firmalarının ve temsilcilerinin buluşacağı fuarda özel tasarım standı ile yer alacak olan Şişecam, sektör profesyonellerine güneş enerjisi sistemlerinin performansında maksimum verimlilik sağlayan yüksek ışık geçirgenliğine sahip nitelikli ürünlerini ziyaretçileriyle buluşturacak.

Fuar internet sitesi: https://www.intersolar.de/home 

TSKB ve EBRD Türkiye’de Yeşil Ekonomi Finansman Fonu Çerçevesinde İlk Kredi Anlaşmasını İmzaladı

Previous article

Türkiye’ye Yeşil Enerji’de Toryum Fırsatı

Next article

You may also like

More in Enerji