GündemHidrokarbonPetrol & Doğalgaz

SON DAKİKA! EPGİS Duyurdu: Benzin Fiyatlarında İndirim

0

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), “Bu gece yarısı itibarıyla geçerli olmak üzere, benzinde 5 KRŞ/LT pompa fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.” açıklamasında bulundu

Son dakika haberi… Petrol fiyatlarındaki sert düşüş akaryakıt fiyatlarına yansıyor. EGPİS, bu geceden itibaren benzinde indirim olacağını açıkladı.

EPGİS, “Bu gece yarısı itibarıyla geçerli olmak üzere, benzinde 5 KRŞ/LT pompa fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.” dedi

Buna göre başkent Ankara‘da ortalama 5,39 liradan satılan benzinin litre fiyatı, 5,34 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul’da 5,25 liradan 5,20 liraya, İzmir’de ise 5,42 liradan 5,37 liraya inecek.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Akaryakıt Fiyatlarında İndirim

21/04/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere;

Benzinde 5 KRŞ/LT pompa fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.

EPDK: Lisansız Başvuruların Değerlendirmesi Ertelendi

Previous article

İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi’nin İlk Etabı Açıldı

Next article

You may also like

More in Gündem