ElektrikEnerjiEnerji VerimliliğiGündemManşet

STK’lar Biden’ın Emisyonları % 50 Azaltma Hedefini Belirlemesini İstiyor

0
stk-lar-bide-nin-emisyonlari-yuzde-50-azaltma-hedefini-belirlemesini-istiyor

Joe Biden yönetimi tarafından 22 Nisan Dünya Günü yapılacak iklim toplantısında, yeni bir emisyon azaltım hedefi açıklanacağı duyuruldu.

Atılacak bu adımın iklim değişikliği ile mücadeleye yönelik diğer ülkeleri de harekete geçirmeye yardımcı olacağı öngörülüyor.

Amerikan sivil toplum kuruluşları ise Amerika’nın iklim krizi ile mücadelesi çerçevesinde 10 yılın sonunda emisyonları en az %50 azaltması gerektiği görüşünü benimsiyor. Çevre Savunma Fonu’nun (EDF) Uluslararası İklimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nat Keohane, “Hedef, ABD liderliğini gösterecek kadar hırslı, aynı zamanda da inandırıcı olmalı. Bu mücadele için ABD’nin elinden gelen her şeyi yaptığını göstermemiz gerekiyor.” açıklamalarında bulundu.

Ayrıca EDF’nin yayımladığı yeni raporda da ABD’de satılacak olan tüm arabaların 2035’ten itibaren sıfır emisyon olması, şebekeye güneş ve rüzgar gibi yenilenebilir enerji kaynaklardan enerji sağlamasına yönelik bir elektrik standardı ile petrol ve doğal gaz sondajından kaynaklanan metan emisyonlarını kısıtlayan yeni düzenlemelere ihtiyaç duyulduğu belirtiliyor.

Kaynak: Guardian

Hakkari’nin Profesyonel Dağcı ve Kayakçıları Aratmayan Arıza Ekipleri!

Previous article

Göktekin Enerji’den Oğuz Gıda ile Çatı GES Yapımına Yönelik Anlaşma

Next article

You may also like

More in Elektrik