EnerjiGündemManşet

‘Sur Yapı Marka AVM’ Sıfır Atık Belgesi’ni Aldı

0
sur-yapi-marka-avm-sifir-atik-belgesini-aldi

Türkiye’nin en seçkin markalarını Bursalılarla buluşturan Sur Yapı Marka AVM,çevre ve insan sağlığına olan duyarlılığını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan “Sıfır Atık” belgesi alarak tescilledi.

Ülke çapında ve Bursa’da perakende sektörünün öncü markalarından biri olan Sur Yapı Marka AVM, tekstilden gıdaya, elektronikten beyaz eşya ve mobilyaya bünyesindeki 250 mağaza ile Bursalıların tüm temel ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Kurulduğu günden bu yana çevre ve insan sağlığını ön planda tutan uygulamaları ile perakende sektöründe örnek bir duruş sergileyen Sur Yapı Marka AVM,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından uygulamaya konan “Sıfır Atık Yönetim Sistemi” ne katılarak insan ve çevre odaklı bir projeye daha imza attı.

Çevreye ve insan sağlığına duyarlılığını tescilledi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca hazırlanan ve yürürlüğe giren “Sıfır Atık Yönetmeliği” ülkede hammadde ve doğal kaynakların etkin yönetimi ile sürdürülebilir kalkınma ilkeleri doğrultusunda atık yönetimi süreçlerinde çevre – insan sağlığının ve tüm kaynakların korunmasını hedefliyor. Sur Yapı Marka AVM, bu yönetmelik çerçevesinde Sıfır Atık Yönetim Sistemi’ni kurarak öncelikli olarak doğayı ve insanı koruma felsefesini bir kez daha ortaya koyarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca verilen “Sıfır Atık” belgesi ile bu çalışmalarını tescilledi.

Hedef; israfı önlemek ve kaynakları verimli kullanmak

Sur Yapı Marka AVM, Sıfır Atık Yönetim Sistemi’ne katılarak en başta israfın önlenmesini ve kaynakların daha verimli kullanılmasını hedefliyor. AVM içinde, atığın oluşum nedenleri tespit edilerek bunun geri dönüşüme nasıl kazandırabileceği konusunda çalışmalar yapılıyor. Tüm çalışanların da sürece dahil edildiği proje kapsamında, israfı azaltarak maliyetlerin azaltılmasıçevrenin korunması, kurumun ulusal ve uluslararası platformlarda “çevreci” sıfatına sahip olması, daha temiz ve yaşanabilir bir ortamda çalışmak ve buna bağlı performansların artırılması amaçlanıyor.

Elektrikli Araçlar’ın Özel Tüketim Vergisi Oranında Artış Yapıldı

Previous article

Ekonomi: 2020’nin Getiri Şampiyonu Faizsiz Fonlar Oldu!

Next article

You may also like

More in Enerji