EnerjiEnerji VerimliliğiGündemManşet

Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin ‘GREAT Bursları’

0
surdurulebilir-bir-gelecek-icin-great-burslari

British Council tarafından Sürdürülebilir Bir Gelecek Için GREAT Bursları kapsamında her biri 10 bin Sterlin değerinde 5 adet lisansüstü eğitim bursu veriyor.

British Council ve Birleşik Krallık hükümetinin yürüttüğü GREAT Kampanyası kapsamında iklim değişikliği ile ilgili bir konuda 1 yıllık lisansüstü eğitim almak isteyen öğrencilere burs programı başlatıldı. Türkiye’den 5 öğrencinin yararlanacağı programda her bir burs eğitim ücretini karşılamak üzere 10 bin Sterlin değerindedir.

British Council‘ın COP26‘ya (Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı) değer katmak için yürüttüğü küresel kültürel ilişkiler programının bir parçası olan burs programı dahilinde Türkiye’den öğrencilere burs veren üniversiteler arasında Anglia Ruskin University, Cranfield University, University of East Anglia, University of Essex and University of Glasgow yer alıyor.

Yeşil meslekler ve dönüşümsel değişim sürecine katkı sağlanması amaçlanıyor.

Sürdürülebilir Bir Gelecek için GREAT Bursları Birleşik Krallık’ta iklim değişikliği programlarına erişimi genişletmek ve olumlu değişim için genç sözcülerden oluşan bir grup oluşturmak amacıyla tasarlanmıştır. Bu program çevre konularına duyarlı 5 öğrencinin Birleşik Krallık’ta eğitimlerini ilerletmelerini ve yeşil meslekler ve dönüşümsel değişim sürecine katkı sağlamayı amaçlıyor.

2021/2022 akademik yılına yönelik burs başvurusunda bulunmak isteyen öğrencilerin bursu veren üniversite tarafından programa kabul almış olması ve programa giriş koşullarının tümünü yerine getirmiş olması gerekmektedir. Her bir bursun son başvuru tarihi ilgili üniversitenin websayfasında bulunabilir. Sürdürülebilir Bir Gelecek için GREAT Bursları hakkında bilgiye web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin: www.britishcouncil.org.tr/scholarships/great-scholarships-sustainable-future

Yeşil Kaynaklar Avrupa’da Elektrik Üretiminde 1’inci Sıraya Oturdu

Previous article

Kalibrasyon Merkezi ‘Periyodik Muayene’ Başvuruları Başladı!

Next article

You may also like

More in Enerji