GündemManşet

TEİAŞ “Eğitime Teknolojik Destek Kampanyası” Başlattı

0
teiasdestek

Sosyal sorumluluk projelerini sürdüren Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ), Eğitime Destek Kampanyası başlattı.

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ)‘ın düzenlemiş olduğu “Eğitime Teknolojik Destek Kampanyası” çerçevesinde Ankara başta olmak üzere çeşitli illerde 23 okula ve çocuk evlerinde kalan bakıma muhtaç çocukların kullanması için Ankara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Evleri Koordinasyon Müdürlüğüne hibe bilgisayar ve yazıcı desteğinde bulunuldu. Kampanya kapsamında daha önce TEİAŞ birimlerinde kullanılan bilgisayar ve yazıcılar revize edilerek okullara teslim edildi. TEİAŞ’ın bilgisayar bağışı ile teknolojik altyapısı eksik okulların ihtiyaçları karşılanarak bilgisayar teknolojisi sınıfları oluşturuldu.

Image

Kampanya ile ilgili bilgi veren TEİAŞ Genel Müdürü Orhan Kaldırım, şu açıklamalarda bulundu:

“Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ve eğitime verilen önemin artmasıyla, eğitim sorunlarının çözümünde teknolojik olanaklardan yararlanmak kaçınılmaz hale gelmiştir. Bu teknolojik olanaklardan birisi de bilgisayardır. Salgın nedeniyle zor zamanlardan geçtiğimiz bu günlerde, TEİAŞ olarak kullandığımız ancak teknolojik altyapımıza uymayan 193 takım bilgisayar ve 34 adet yazıcılarımızdan oluşan malzemeyi Ankara başta olmak üzere çeşitli illerimizde 23 okulumuza ve Ankara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Evleri Koordinasyon Müdürlüğüne ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Destek olduğumuz okul ve kurumlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Image

TEİAŞ’ın bilgisayar bağışı ile, ihtiyacı olan okullarda öğrencilere bilgisayarlı eğitim imkanlarının daha yaygın olarak sunulmasının yanı sıra kamu kaynaklarının etkin kullanımı ve elektronik cihazların geri kazanımıyla birlikte çevre ve doğal kaynakların sürdürülebilirliği de destekleniyor.

Afşin Elbistan A Termik Santrali’nin Çevre Yatırımları Sürüyor

Previous article

EÜAŞ’ın Elektrik Üretiminin Yüzde 82’si Yerli Kaynaklardan!

Next article

You may also like

More in Gündem