EnerjiEnerji Verimliliği

Tredaş,  İpg’ye  İmza Atan İlkelektrik Dağıtım Şirketi Oldu

0
TREDAŞ, İPG’ye İMZA ATAN İLK ELEKTRİK DAĞITIM ŞİRKETİ OLDU

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak hedefiyle yürüttüğü sürdürülebilirlik çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. TREDAŞ, plastik tüketimini azaltmayı amaçlayan İş Dünyası Plastik Girişimi’ne (İPG) imza atan Türkiye’deki ilk elektrik dağıtım şirketi oldu.

Trakya Bölgesi’nde üç ilde hizmet veren TREDAŞ, 20 bin kilometrekare alanda, 2 milyonu aşkın kişiye elektrik dağıtım hizmetini, kaliteli ve sürekli vermek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.  Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla sürdürülebilirlik çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen TREDAŞ, plastik kullanımını azaltma konusunda imza atan ilk elektrik dağıtım şirketi olarak İPG’de yerini aldı.

Plastik ambalajların çeşitli sebeplerle deniz ekosistemlerine karıştığını, yılda yaklaşık 8 milyon ton plastik atığın denizlere ve okyanuslara ulaştığını gösteren rapor ve araştırmalar olduğunu belirten TREDAŞ Genel Müdürü Reşit Bilgili, “Plastik kirliliği ile mücadeleyi bir adım öteye taşıyarak İş Dünyası Plastik Girişimi’nin çağrısına cevap verdik. Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmak ve daha yaşanabilir bir dünya için çözümün bir parçası olmak istedik. Şirketimiz faaliyet alanında çevresel, sosyal ve yönetişim alanlarında yürüttüğümüz çalışmaları destekleyen bu girişimin bir parçası olmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

TREDAŞ, İş Dünyası Plastik Girişimi’nin imzacılarından biri olarak, plastik kullanımını azaltma, önleme ve geri dönüşümünü sağlama noktasında düzenli raporlamalarını İPG’ye sunacağını taahhüt etti.

TREDAŞ, dünyadaki yaşamın sürdürülebilirliğine katkı sağlayacak ve bu konuyla ilgili farkındalık yaratacak tüm çabaları, sürdürülebilirlik misyonu çerçevesinde desteklemenin yanı sıra, şirket işleyişinin de merkezine koyuyor. “Plastiği azalt, yaşamı çoğalt” mottosuyla gereksiz plastik ve tek kullanımlık plastik ürünlerinin kullanımını azaltmayı amaçlayan TREDAŞ, hizmet verdiği 24 lokasyonda plastikte döngüsel ekonomiye geçişe katkı sağlamayı hedefliyor.

AKKUYU NÜKLEER A.Ş’DEN AÇIKLAMA: “TSM Enerji İnşaat Sanayi Limited Şirketi ile sözleşme imzalanmıştır”

Previous article

Torunlar Grubu Elektrik Dağıtım Sektörüne Akcez Enerji İle Giriyor

Next article

You may also like

More in Enerji