ElektrikEnerjiGündemGüneş EnerjisiManşetYenilenebilir Enerji

Türkiye’den İhraç Edilen Kuruyemişler Artık Güneşin Enerjisi ile Kurutulacak

0
turkiye-den-ihrac-edilen-kuruyemisler-artik-gunesin-enerjisi-ile-kurutulacak

Dünya üzerinde 57´yi aşkın ülke ile ticari faaliyetlerini sürdüren, kuru meyve ve mamulleri sektöründe en yüksek ihracatı gerçekleştiren firma olan Aydın Kuruyemiş, çatı üzeri GES projeleri için ASUNİM Türkiye’yi tercih etti.

Türkiye’den dünyüaya ihraç edilen kuruyemişler bu sayede artık güneşin enerjisi ile kurutulacak.

Güçlü bir tarım ülkesi olan ülkemizin ihracatta rekabet avantajı elde etmesi için enerji maliyetlerini düşürmesinin önemine inanan ASUNİM Türkiye, kuruyemiş ihracatında Türkiye lideri Aydın Kuruyemiş’in Gaziantep Nizip ve Sakarya Hendek’te bulunan 2 fabrika çatısına eş zamanlı çatı üzeri GES kurulacak.

ASUNİM Türkiye, imzalanan sözleşme kapsamında Aydın Kuruyemiş’in Sakarya Hendekte bulunan fabrikası için 1.634kWp gücünde yapılacak olan santrale ek olarak grup bünyesinde yer alan Aydın Fıstık Fındık Pazarlama A.Ş.’nin Nizip’teki fabrika çatısına 2.162kWp gücünde santral kuracak.

Toplam kurulu gücü 3.7 MWp olacak santrallerde; Phono Solar güneş panelleri, SMA marka inverterler, Studer marka özel solar kablolar kullanılacak ve santrallerin bakım onarım faaliyetleri ASUNİM’in iştirak firması olan MAXIMA Enerji tarafından yürütülecek.

‘Tepeköknarlı Köyü’nün Enerji Yatırımları Sürdü

Previous article

‘İzocam’ Hava Temizliği için NEFFES’i Tercih Etti

Next article

You may also like

More in Elektrik