ManşetYenilenebilir Enerji

Ünlü İlaç Firması Tüm Üretim Süreçlerinde Yenilenebilir Enerji Kullanacak

0
Ünlü İlaç Firması Tüm Üretim Süreçlerinde Yenilenebilir Enerji Kullanacak

Danimarkalı ilaç firması Nova Nordisk tüm üretim süreçlerinde yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanacağını açıkladı.

Danimarka menşeili ilaç firması Nova Nordisk, tüm üretim tesislerinde yalnızca yenilenebilir elektrik kullanmayı hedeflediklerini açıkladı.

2015 yılında İklim Grubu RE100 Girişimi’ne katılan Nova Nordisk, 2020 yılının sonunda tüm tesislerinde yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanma hedefine ulaşmış olacak.

Business Green’de yer alan habere göre, 2030 yılına kadar tüm operasyonlarda ve kullandığı araç filolarında sıfır emisyon hedefine ulaşmayı hedefleyen firma EV100 girişimine katılan en son şirket oldu.

Firma ayrıca, tüm çevresel atıkları en aza indirgeyerek, geri dönüşüme kazandırıyor ve tedarik zincirinde sıfır karbon malzeme ve kaynakları kullanıyor.

Novo Nordisk CEO’su Lars Fruergaard Jørgensen, “30 milyondan fazla insan ilaçlarımızı kullanıyor ve şimdi o ilaçların yenilenebilir elektrik kullanılarak üretildiklerini biliyorlar.” dedi.

2030’a kadar tüm operasyonlarında ve taşımada sıfır emisyon hedefine ulaşmayı taahhüt ettiklerin belirten Jørgensen , “Tüm işlerimizde dairesel bir zihniyet uygulayarak, Novo Nordisk’in sıfır çevresel etkiye sahip bir şirket olması için çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Yenilenebilir Kaynaklar Kamu Hizmetleri İçin Daha Cazip Hale Gelecek”

Previous article

Güneş Enerjisine 613 Milyar Dolar Yatırım Yapılabilir

Next article

You may also like

More in Manşet