EnerjiGündemManşet

Üsküdar Belediyesi’nden % 40 Su Tasarrufu Sağlayan Musluk Aparatı Dağıtımı

0
uskudar-belediyesi-nden-yuzde-40-su-tasarrufu-saglayan-musluk-aparati-dagitimi

İstanbul barajlarındaki su seviyesinin % 30’a kadar gerilemesi, Üsküdar Belediyesi’nce başlatılan dev su tasarrufu kampanyası kapsamında, yüzlerce kişiden oluşan dev ekiple 200 bini aşkın hane ile binlerce işyeri ve esnafa % 40 tasarruf sağlayan musluk aparatları ücretsiz olarak dağıtılırken dönüşüm çantası içinde tohumluk kalem, dezenfektan, maske ve sıfır atık bilgilendirme broşürü de ücretsiz olarak Üsküdarlılara dağıtıldı.

Kampanya’nın dağıtım aşamasını da bizzat yöneten Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu:

Hilmi Türkmen: “Bereketli günler inşa edeceğiz”

Marmara’da sonbahar, kurak geçiriyor. Biz de öyle yaptık. Dev su tasarrufu kampanyası başlattık. Bugün tüm Üsküdar’da yüzlerce görevliden oluşan ekibimizle su tasarrufu için özel musluk aparatlarımızın dağıtımını gerçekleştirdik. 30 saniyelik basit bir işlemle musluk ucuna takılan aparatlar, tazyik oranını artırırken harcanan sudan % 40 tasarruf sağlıyor. Çok basit ama etkili bir çözüm. 200 bini aşkın hane ile binlerce işyeri ve esnafa bu aparatları ücretsiz olarak dağıttık. Dev su tasarrufu kampanyası ile diğer belediyelere örnek olacak bir proje geliştirdik. Su tasarrufu için tüm Üsküdarlılarla el ele verdik. Birlikte bereketli güzel günleri inşa edeceğiz.”

Çin’deki Araçların Yüzde 20’si Yeni Nesil Enerjili Olacak

Previous article

Fortune 500 Ödülleri Sahiplerine Teslim Edildi

Next article

You may also like

More in Enerji