EnerjiGündemHidrokarbonManşetPetrol & Doğalgaz

Dünya LPG Birliği Bölgesel Zirvesi (WLPGA) 2019 İstanbul’da Yapıldı

0

Türkiye’de LPG Derneği’nin ev sahipliğinde ilk kez düzenlenen WLPGA Regional Summit Turkey (Dünya LPG Birliği Bölgesel Zirvesi) 2019 ile uluslararası LPG endüstrisinin nabzı İstanbul’da attı.
Zirveye 43 ülkeden 400 delege katılırken çok sayıda firma ile uluslararası görüşme gerçekleştirildi. Zirvede konuşan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, “Türkiye’de de büyük bir büyüme trendi içinde olan LPG sektöründe yatırımcıların önünü açmak için gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz. LPG sektörü ışık veren ve geleceği çok parlak olan bir sektör. Yatırımcılara ilişkin hukuk ve düzenleme güvenliğimizin kalitesini artırmak için hepinizin katkısını bekliyoruz” dedi. Dünya LPG Birliği (WLPGA) CEO’su James Rockall da, küresel enerji sektörünün ciddi bir değişim içinde olduğunu kaydetti.

DÜNYA LPG BİRLİĞİ (WLPGA)
Dünya LPG Birliği (WLPGA), küresel LPG endüstrisinin yetkili sesi olarak tüm LPG değer zincirini temsil etmek üzere 1987 yılında kurulmuştur. 1989 yılında Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi ile Özel Danışmanlık Statüsü alarak faaliyetlerine devam eden WLPGA’in ana hedefi, LPG’ye olan talebin artışını sağlamanın yanı sıra, iyi iş ve güvenlik uygulamalarını teşvik ederek sektöre değer katmaktır. WLPGA yaklaşık 125 ülkede LPG sektörünün bir ya da daha fazla alanında faaliyet gösteren 280’nin üzerinde özel ve halka açık şirketi bir araya getirmektedir. Hayata geçirdiği uluslararası organizasyonlarla uzun soluklu iş ortaklıkları geliştirmenin yanında, yerel ve küresel ölçekte projeler yürütmektedir.

TÜRKİYE LPG DERNEĞİ
LPG sektörünün en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye LPG Derneği, 1972 yılında LPG’nin dağıtımı ve satışı alanlarında faaliyet gösteren firmalar arasında işbirliği, dayanışma ve yardımlaşma sağlamak amacıyla kuruldu. Türkiye LPG Derneği, daha temiz ve sağlıklı yaşanabilir Türkiye ve dünya için, çok amaçlı ve çağdaş bir enerji kaynağı olan LPG’nin kullanımını yaygınlaştırmayı hedefler ve bu yönde çalışmalar gerçekleştirir. LPG sektörünün sorunlarını duyurmak, sektöre yönelik etik kuralların oluşturulmasına ve yerleştirilmesine katkı sağlamak, üyelerinin yürürlükteki mevzuata uygun çalışma koşullarını oluşturmalarına yardımcı olmak, derneğin çalışmaları arasındadır.

Kaynak: Hürriyet ve WLPGA sitesi

Rus nükleer enerji gemisi Akademik Lomonosov

Previous article

Benzinin litre fiyatına 27 kuruş zam

Next article

You may also like

More in Enerji