EnerjiEnerji VerimliliğiGündemManşet

Yaşanabilir Şehirler Forumu 27 Ekim’de Online Olarak Gerçekleştiriliyor

0
yasanabilir-sehirler-forumu-27-ekimde-online-olarak-gerceklestiriliyor

Salgının dünya genelinde kentlerde planlama ve tasarımı, enerji kullanımını, hareketlilik modellerini, konut tercihlerini, yeşil alanları ve ulaşım sistemlerini nasıl dönüştüreceği konusu WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler’in düzenlediği Yaşanabilir Şehirler Forumu’nda ele alınacak.

‘COVID-19 Sonrası Şehirler’ başlığını taşıyan forum 27 Ekim 2020 Salı günü saat 11:00’de online olarak gerçekleştirilecek.

World Resources Institute (WRI) CEO’su Andrew Steer’in  mesajıyla başlayacak etkinliğin konuşmacıları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanı Dr. Oğuz Can, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı İklim Değişikliği ve Çevre Portföy Yöneticisi Nuri Özbağdatlı ile Birleşmiş Milletler Habitat Şehir Plancısı Pınar Çağlın.

Moderatörlüğünü WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler Direktörü Dr. Güneş Cansız üstlendiği forumda dünyadaki yaklaşımlardan ve başarılı örneklerden yola çıkarak kentleri yeniden kurgulamak için COVID-19’un nasıl fırsata dönüştürebileceğine ilişkin çözümler etraflıca tartışılacak, konuşmacılar dinleyicilerden gelen soruları yanıtlayacak.

‘Yaşanabilir Şehirler Forumu’ sizleri de görmekten mutluluk duyacaktır…

Yer: Microsoft Teams Live Event

Canlı yayını izlemek için: https://wrisehirler.org/etkinlikler/ya%C5%9Fanabilir-%C5%9Fehirler-online-forumu adresinden kayıt olunması gerekmektedir.

Tarih: 27 Ekim, Salı – Saat: 11:00 – 12:30

Enerji Verimli, Sıfır Atık Uyumlu ve Akıllı Binalar Geliyor

Previous article

Enerji Kentleri Birliği Meclis Toplantısı Yapıldı

Next article

You may also like

More in Enerji